środa, 29 lutego 2012

Aparatowe rady kropeczkowe cz.2 czyli jeszcze kilka słów o aparacie ortodontycznym

Jednym z najpopularniejszych postów na moim blogu jest nadal notka odnośnie aparatu ortodontycznego i samego przebiegu leczenia, a ja sama dostaje wiele pytań odnośnie tego tematu. Postanowiłam zatem stworzyć kolejny wpis o tej samej tematyce, w którym odpowiem na najczęściej pojawiające się pytanie :

pierwsza część moich wywodów :P na ten temat znajdziecie TU

Jak długo trzeba nosić aparat?
Pamiętajcie, że jest to LECZENIE ortodontyczne w związku z tym nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od wady zgryzu jaką mamy oraz indywidualnych uwarunkowań - zęby jednych ludzi przesuwają się szybciej niż drugich- oraz rodzaju aparatu, który nosimy. Może trwać ono od roku do nawet  
5 lat. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość 

Czy leczenie ortodontyczne boli?
To również cecha indywidualna, jednych boli bardziej innych mniej. Nie jest to jednak ból nie do zniesienia :) Na początku, tuż po założeniu możliwe są otarcia - ale po kilku dniach wszystko znika :) Potem ból jest możliwy po wizytach kontrolnych. Nie jest to jednak nic strasznego - nie jestem odporna na ból i dałam radę 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ortodonty?
Na cenę wizyt kontrolnych - trzeba się nastawić, że będziemy je odbywać co 4-6 tygodni przez cały czas trwania leczenia. Często w koszt wizyty wliczone są wszelkie ewentualne "drobne naprawy" jak np. przyklejenie odklejonego zamka, zmiana drutu itd. są jednak i tacy ortodonci, u których każde dodatkowe działanie wiąże się z opłata - trzeba być tego świadomym. Warto też rozejrzeć się co oferują ortodonci w okolicy - często na przedmieściach ich oferty są dużo tańsze niż w centrach miast, a nie ukrywajmy że jest to spory wydatek.

Czy masz jakieś rady dla osób które zastanawiają się nad jego założeniem?
Jeśli tylko czujecie potrzebę założenia aparatu bo zwyczajnie nie podoba się Wam Wasz uśmiech i pozwalają Wam na to finanse zróbcie to! Zdecydowanie poprawicie swoją pewność siebie. To prawda, że leczenie jest czasochłonne, kosztowne i bywa uciążliwe (trzeba pamiętać o wizytach, uważać na zęby) ale efekt, który możecie uzyskać jest tego wart


Chcesz być na bieżąco, zapraszam do polubienia mojego profilu na facebooku:

9 komentarzy:

 1. Fajny blog :)
  Zapraszam do siebie : http://x3paulina.blogspot.com/

  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem coś o aparatach ortodontycznych :(
  Nosze na razie wyjmowany ale mam nosić stały koszmar ;(
  Jak ci się udało tylu obserwatorów i wyświetleń stron zebrać?

  Pozdrawiam Olimpia :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szczęście nigdy nie musiałam nosić aparatu ortodontycznego, choć wiem po koleżankach że daje ładny efekt równych zębów.

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie ponownie stoję przed tą decyzją ;) Jakieś 2-3 lata temu już byłam prawie zdecydowana, ale coś mnie jednak odwiodło... Teraz chyba nie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. zostałaś otagowana, jeśli jeszcze nie brałaś udziału w zabawie :)
  http://siouxieandthecity.blogspot.com/2012/03/7-deadly-sins-czyli-tag-peen-grzechow.html

  OdpowiedzUsuń
 6. polecam artykuły o koniach
  http://mojkonarab.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. fajny blog ;)
  zapraszam do mnie obserwujemy ??

  OdpowiedzUsuń
 8. Majowe rozdanie http://kobieta-po-30.blogspot.com/2012/05/majowe-rozdanie.html

  OdpowiedzUsuń
 9. O odłuuugiego czasu próbuję się wybrać do ortodonty po aparat, ale że leń ze mnie straszny odwlekam to i odwlekam. Twoje FAQ jest proste i na temat- mam nadzieję, że już niedługo dołączę do grona aparatek:)

  Zapraszam do mnie:)
  http://fashion-and-muffins.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Nie zostawiaj komentarzy w stylu "fajny blog, zapraszam do mnie" linki blogów itd. tego typu komentarze będą systematycznie usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...